Ürün
Kutu Tasarımı

Kutu Tasarımı

Alıcı kitleniz ile uyumlu, tasarım yönü güçlü, sadece ürününüze özel etkileyici ve profesyonel bir tasarım istiyorsanız benimle iletişime geçin.

Ayakkabı Kutu Tasarımı

Kutu tasarımı ürünün kimi zaman önüne geçen, ürünün kalitesini artıran, kısacası onu var eden kıyafeti gibidir. Bir kutu tasarımı ne kadar başarılı tasarlanırsa, hedef kitlesini de aynı oranda kendisine çekerek içinde barındırdığı ürünü korumakla birlikte kalitesini artırır.

Kutunun temel sebebi her ne kadar ürünü dış etkilerden korumak, onu taze olarak saklamak olsa da, rekabet pazarında kutular tasarımla buluşarak reklam ve pazarlama aracına dönüşür. Kutu; ürünü, zedelenmelere, çarpmalara, ıslanmalara ve düşmelere karşı etkilerden korurken aynı zamanda tasarımıyla içerisindeki ürünün varlığını tanıtır, ben buradayım demesini sağlar.

Ürünü konuşturan şey kutu tasarımı olduğu için bu noktada tasarımcının yenilikçi ve doğru fikirlerle dolu olması gerekir. Bugüne kadar yaptığım kutu tasarımlarında ürünü ön plana çıkartacak, kişilerin algıda seçicilik yapmasına sebep olacak şekilde dikkat çekici, rakip ürünlerin önüne geçecek tasarımlar yapmaya çalıştım. Bunları yaparken ürünün özelliklerini, tarihçesini, müşteri profilini ve rakiplerini iyi araştırmak gerekir. Ancak böyle bir araştırmadan sonda sağlıklı ve başarılı bir kutu tasarımı üretilebilir.

Kutu tasarımında en önemli unsurlardan biri de renk seçimidir. Potansiyel alıcıya yönelik duyguları harekete geçirecek renklerin seçilmesi, satın almaya yönlendirmek için renk analizi yapılması tasarımı başarılı kılacaktır. Kullanılan renkler kutuyu canlı, neşeli, sıcak ve enerjik gösterebilirken soğuk, negatif, kötü duygular yaratacak şekilde de gösterebilir. Kötü kutu tasarımı en iyi ürünü dahi satın almamaya kadar götürebilecek etkilere sahiptir. Bu nedenle kutu tasarımında kullanılan görseller, desenler, yazı tipi ve en önemlisi renkler hedef kitleye göre doğru seçilmeli, uygun bir şekilde tasarımla birleştirilmelidir.

Araştırmalara göre tüketicinin ürünle göz göze gelip almaya karar vermek için geçirdiği süre 3sn, bu kısa süre içinde müşteriyle duygusal bağ kurup sizi tercih etmesini sağlamak, işte bu doğru bir kutu tasarımının gücünü gösterir.

Cosmetica Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünleri için bir kutu tasarımı hazırladım. Sizin de kutu tasarımını ihtiyacınız varsa size bir tasarım yapabilirim.

Ben, ihtiyacınız olan kutu tasarımı yaparım.

Ben, ihtiyacınız olan kutu tasarımı yaparım.

  • Category : Ürün Tasarım
  • Date : 3 Kasım 2019
  • Ürün : Kutu
  • Kullanım : Eğitim
  • Renk : Mavi, Siyah
Geri Dön