Ürün
Araç Giydirme – Araç Kaplama

Araç Giydirme – Araç Kaplama

Alıcı kitleniz ile uyumlu, tasarım yönü güçlü, sadece ürününüze özel etkileyici ve profesyonel bir tasarım istiyorsanız benimle iletişime geçin.

Araç Giydirme Tasarımı

Araç Giydirme /Araç Kaplama günümüzde kullanılan popüler bir reklam seçeneğidir. Sektörler arası rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı günümüz dünyasında araç giydirilerek yapılan reklamın firmalara ekonomik ve kalıcı reklam olanağı sağlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken noktalar araca zarar vermeden ve her türlü hava koşuluna dayanıklı bir biçimde araç giydirme işlemini hassas bir şekilde gerçekleştirmektir.

Her şeyin hızlıca ulaşılabildiği ve kolayca tüketildiği günümüz dünyasında en zor oluşturulan şey yenilik ve orjinal fikirler olduğunu görmekteyiz.

Aracı konuşturan şey tasarımı olduğu için bu noktada tasarımcının yenilikçi ve doğru fikirlerle dolu olması gerekir. Bugüne kadar yaptığım araç giydirme tasarımlarında ürünü ön plana çıkartacak, kişilerin algıda seçicilik yapmasına sebep olacak şekilde dikkat çekici, rakip ürünlerin önüne geçecek tasarımlar yapmaya çalıştım. Bunları yaparken ürünün özelliklerini, tarihçesini, müşteri profilini ve rakiplerini iyi araştırmak gerekir. Ancak böyle bir araştırmadan sonda sağlıklı ve başarılı bir araç giydirme tasarımı üretilebilir.

Araç giydirme ya da diğer bir tabirle araç kaplama tasarımında en önemli unsurlardan biri de renk seçimidir. Potansiyel alıcıya yönelik duyguları harekete geçirecek renklerin seçilmesi, satın almaya yönlendirmek için renk analizi yapılması tasarımı başarılı kılacaktır. Kullanılan renkler kutuyu canlı, neşeli, sıcak ve enerjik gösterebilirken soğuk, negatif, kötü duygular yaratacak şekilde de gösterebilir. Kötü kutu tasarımı en iyi ürünü dahi satın almamaya kadar götürebilecek etkilere sahiptir. Bu nedenle kutu tasarımında kullanılan görseller, desenler, yazı tipi ve en önemlisi renkler hedef kitleye göre doğru seçilmeli, uygun bir şekilde tasarımla birleştirilmelidir.

Araştırmalara göre tüketicinin ürünle göz göze gelip almaya karar vermek için geçirdiği süre 3sn, bu kısa süre içinde müşteriyle duygusal bağ kurup sizi tercih etmesini sağlamak, işte bu doğru bir kutu tasarımının gücünü gösterir.

Ben, ihtiyacınız olan kutu tasarımı yaparım.

Ben, ihtiyacınız olan kutu tasarımı yaparım.

  • Category : Grafik Tasarım
  • Date : 26 Nisan 2019
  • Ürün : Araç
  • Kullanım : Reklam
  • Renk : Bordo, Siyah
Geri Dön