3B Moda Tasarım, Dijital Tekstil Grafiği

Moriteks, Tekstil Dijital Baskı, Desen Tasarımı, 3B Moda Tasarım ve Tekstil Teknolojileri alanında ülkemizin en büyük tekstil firmalarından birisidir. Buradaki çalışma süresince  3D Max ve Maya başta olmak üzere benzer birçok yazılımda üretmiş olduğum modelleri 3D tekstil  yazılımlarına aktararak, kıyafet tasarımlarını sanal modelleri anında düzenleyerek, çok kısa zamanda tasarımları gerçeğe dönüştürme görevini yürüttüm.

  • 3B Moda Tasarımı, Simülasyon
  • Desen Tasarımı
  • Tekstil Dijital Baskı

Kullandığım yazılımların güçlü arayüzü sayesinde moda tasarımcıları ile keyifle çalıştım. Tasarımı oluştururken bu yazılımlar tarafından aynı ekranda otomatik olarak gerçek ölçülerle oluşturulan kalıplar, doğrudan üretilmeye hazır hale gelmektedir. Bu sayede hazırladığım tasarımların gerçek dünyada nasıl görüneceği ve hareket edeceği büyük bir gerçekçilikle simule edilebilir olmaktadır.

Moda tasarım sektöründe 2B moda tasarım yazılımları artık demode olmuş ve modanın “günceli, yeniyi ve yeniliği takip etme” anlayışının gerisinde kalmıştır. 3B yazılımlar, moda dünyasında adeta bir devrim yaratmış ve tasarım sürecini 3B süreci ile bütünleştirip “Hayal et, tasarla, çek, uzat ve bırak” çalışma mantığına oturtmuştur.