Görsel tasarım, insanlar arasında iletişim aracı olarak önemli bir yere sahiptir. Görsel öğeler, söze dayalı anlatımı aşan farklı bir etkiye sahiptir. Görsel tasarımda, sayısız seçenek arasında ayırt edilir olan ve amacına uygun tasarlanmış yaratıcı tasarımlar ön plana çıkar, dikkate alınır ve akılda kalır.

Reklam için 3b animasyon ve 3b render vaz geçilmez bir unsurdur. Bir toplumun mimari yapıları o toplumun kültür, ekonomi ve gelişmişliğini yansıtır. Tasarım halindeki mimari bir yapıyı geliştirmek ve henüz temelleri atılmadan görmek için 3b modelleme ve 3b görselleştirme işlemlerine ihtiyaç duyulur.

Günümüzde ürün, firma ve hizmet tanıtımlarında 3b sunumun çok önemli bir yeri vardır. Firmalar ürün ve hizmetlerini en etkili ve anlaşılır şekilde anlatmak için 3b görselleştirme çalışmalarını tercih etmektedir. Bende, tamamlamış olduğum projelerde görsel efekt ve 3B animasyonlarında içinde bulunduğu bir çok kusursuz ve görsel kalitesi yüksek yapıya imza attım.

Gelişen teknolojinin hızla ilerlemesi multimedya alanında etkisini fazlasıyla göstermiştir. Mimari ve yapı sektörü de bu gelişimden en çok etkilenen sektörlerden birisi olmuştur. Günümüzde, gerek proje çizimleri, gerekse bu projelerin sunumlarının hazırlanmasında en büyük rolü bilgisayar teknolojileri üstlenmiştir.

3B Mimari modellemede amaç; projesi çizilmiş olan yapının, projedeki aslına uygun olarak sunuma hazır hale getirilmesidir. Mimari modelleme sayesinde projeler en ince detaylarına kadar, hazırlanacak mimari yapının temeli dahi atılmadan hedef kitleye sunulabilir. Bu sayede sunum ve pazarlama faaliyetleri en etkin şekilde kullanılır, satışlar hızlandırılır.

3B modellemede, projeyi aslına uygun olarak çizmek yeterli değildir. Yapılan çizimin her haliyle hedef kitleyi etkilemesi gerekmektedir. Bu, alanında uzman, eğitimli tasarımcılar sayesinde mümkün olur. Projede yakalanmak istenen tarzı sunuma ne kadar gerçekçi aktarırsanız o kadar başarılı olacaktır.

Bir VFX Animasyon tasarımcısı olarak daha önceden hazırladığım profesyonel çalışmalarımı inceledikten sonra ihtiyaçlarınız doğrultusunda beni arkadaşınız görüp deneyimlerimden faydalanabilirsiniz.

İlgili Eğitimler

Özel dersleri görüntülemek için tıklayın →