3D Modelleme Organik modelleme ve Katı modelleme olarak ikiye ayrılır. 3D Modelleme herhangi bir objenin, karakterin veya hayal ürünü tasarımın sanal ortamda belirli programlar yardımıyla hazırlanmasına denir. Katı modellemede bina, araba, uçak vs. gibi objelerin modellenmesine denir. Organik modellemede ise insan, hayvan ve bitki gibi amorf haldeki objelerin yapılmasına denir. Organik modelleme yapacak kişinin 3d modelleme tekniklerine ileri düzeyde hakim olması gerekmektedir. Modelleme işlemi bir çok farklı program yardımıyla yapılabilmektedir, biz karakter ve canlıların modellemelerinde Autodesk Maya, katı modellemelerde ise 3Ds Max isimli programlar başta olmak üzere farklı programlar kullanmaktayım. Bu programlar en çok talep edilen ürünler olmakla beraber hazırlanan çoğu 3d animasyon filmler bu programlar ile hazırlanmaktadır.

Hazırlanmasını istediğniz projelerinizde kullanılacak yapıların veya ürünlerin SolidWorks yada DWG dosyası, projeye ait teknik resmi veya hazırlanacak ürünün fotoğrafı ölçülerini belirtmeniz durumunda bunlar tasarım işlemi için yeterli olacaktır. Bazı durumlarda 3d modellemesi yapılacak ürünün karmaşık bir yapısı bulunuyorsa ( elektrik süpürgesi, araba, bilgisayar vs. ) gibi ürünlerin bir örneğini talep ediyor, ürünü detaylı bir şekilde inceleyerek en gerçekci şekilde modelleyerek en uygun mapleri hazırlıyorum. Ürünü modelleme işlemi tamamlandıktan sonra talep edilen ürüne herhangi bir zarar vermeden ilk haliyle size geri teslim ediyorum. Hazırladığımız çalışmalar sayesinde ürünlerin reklamını, satışını ve tanıtımını kolaylaştırıyorum.

Sizden gelen bilgiler doğrultusunda 3D tasarım, Mimari görselleştirme ve 3D Animasyon çalışmalarını hızlı kaliteli ve görsel bir şekilde hazırlayarak, proje bitimi ve sonrası hizmetleri ile müşteriye yüksek kalite ve güvenilir bir hizmet sunmaktayım.

İlgili Eğitimler

Özel dersleri görüntülemek için tıklayın →