Dijital bir tasarımcı, teknik ve yaratıcı becerilerini geniş bir kariyer yelpazesine uygulayan bir profesyoneldir. Teknik olarak uygun ve görsel olarak yaratıcıysanız, dijital tasarımcı olarak bir kariyer mükemmel bir seçim olabilir. Dijital Tasarım dereceleri sunan okullar da bu popüler seçimlerde bulunabilir .

 

Kariyere Genel Bakış

Tipik olarak, dijital tasarımcılar multimedya ve grafik projeleri üzerinde çalışırlar ve bu projeler için konseptler ve düzenler oluşturabilmeli, uygulayabilmeli ve düzenleyebilmelidirler. Belirli kariyere bağlı olarak, dijital tasarımcılar, reklam kampanyaları için broşürler ve broşürler geliştirmekten, bir video üretimi için 2 boyutlu veya 3 boyutlu animasyonlar üzerinde çalışmaya kadar uzanan projeler üzerinde çalışabilirler. Şirketler için web siteleri geliştirebilir veya tüketiciler için video oyunları oluşturabilirler.

 

Dijital Tasarımcılar Hakkında Önemli Bilgiler

Çalışma alanıStüdyo, ofis, ev
İş eğitimindeİşverene bağlı olarak bazı eğitim mevcut olabilir.
profesyonel SertifikaBirçok yazılım ürün satıcısı aracılığıyla kullanılabilir
Benzer mesleklerWeb geliştirici, sanat yönetmeni, masaüstü yayıncısı

İstihdam olanakları

ABD’nin Çalışma İstatistikleri Bürosu’na (BLS, www.bls.gov ) göre, dijital ortamın sürekli genişleyen dünyasında dijital tasarım giderek büyüyen bir alan . ‘Dijital tasarımcı’ başlığı geniş ve baskı, video ve multimedya alanlarını kapsamaktadır. Dijital tasarımcılar şunları yapabilir:

  • Web tasarımı
  • Animasyon
  • Video oyun tasarımı
  • Grafik dizayn
  • Özel efektler
  • reklâm
  • Video üretimi

 

Iş Outlook

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS), birkaç dijital tasarımla ilgili kariyerle ilgili istihdam verileri sunmaktadır. BLS’ye göre, çalışan grafik tasarımcılarının sayısının 2014 ile 2024 arasında% 7 artması bekleniyor. Bu profesyonellerin 2014 yılı itibari ile ortanca maaşı 45.900 dolardı.

2014-2024 yılları arasında, multimedya sanatçıları ve animatörleri için iş fırsatları% 6 büyüyecek şekilde projelendirildi. Ancak, yavaş istihdam büyümesi kısmen animasyon dış kaynak kullanımına bağlı olabilir. Bu sanatçılar ve animatörler, 2014 itibariyle yıllık 63.630 $ ‘lık bir medyan maaşı kazandılar.

Eğitim ve Beceriler

Tasarımcılar, çeşitli bilgisayar uygulamalarında, işaretleme dillerinde ve Flash, Autodesk, Adobe Illustrator, PHP (komut dosyası dili) ve HTML (biçimlendirme dili) gibi komut dosyası dilleri konusunda yetenekli olabilirler. Bazı dijital tasarımcılar bir kolej veya üniversiteye devam etmekte ve sadece teknik becerilere değil, aynı zamanda alanın yaratıcı yönlerine odaklanan görsel iletişim, dijital tasarım veya grafik tasarım alanında lisans veya lisans diplomasına sahiptir. Diğerleri, özellikle yazılım veya ekipman konusunda eğitim almak için bir teknik okula gidebilirler.

Bilgisayar ve yazılım eğitimi ve becerileri bu kariyerin önemli bir unsuru olsa da, tamamlanmış tasarım çalışmalarının önemli bir portföyü de önemlidir. Birçok dijital tasarımcı, portföylerini okul, staj veya serbest çalışma yoluyla kurmaktadır.

Araştırmaya devam etmek için, kurs müfredatı, önkoşullar ve mali yardım bilgileri için aşağıdaki lisans seçeneklerine göz atın. Veya aşağıdaki ilgili makaleleri okuyarak konu hakkında daha fazla bilgi edinin: