Reklam tabiri, geçmişten günümüze kadar olan süreçte daha çok satış yapabilmek, geniş bir kitleye ulaşabilmek, olabildiğince çok insana bir şeyleri tanıtabilmek için yapılmış bütün çalışmalara verilen ortak bir isimdir. Reklam Animasyonu ise günümüzde açığa çıkmış olan bir tabirdir. Dikkat ettiyseniz marketlerden aldığınız ürünlerin üzerindeki ambalajlardaki grafikler görseller ve paket tasarımları oldukça ilgi çekici ve göze güzel gelen renkler ile donatılmıştır. Bunun sebebi tabii ki de reklam yapabilmektir, reklam animasyonu, marketteki yiyeceklerin ambalajı üzerindeki göze güzel görünen grafik ve resimlerden farklı olarak, hareketli sesli ve içerisinde dinamik içeriklere sahip olan çalışmalardır.

Reklam Animasyonu

Günümüz şartlarında şirketlerin rekabet güçlerini arttırmak amacıyla yapmaları gereken tanıtım faaliyetleri çok çeşitlilik göstermektedir. Bunların başında ürün ve hizmet şartlarının en kısa ve etkili anlatım yöntemi olan, belirli bir estetik ve akıcılıkla hazırlanmış tanıtım videolarıdır. Firmalar toplantı, konferans, organizasyon, seminerler için çeşitli videolara ihtiyaç duyarlar. Reklam ajansları yada firmaların kendi bünyelerinde hazırlanan senaryolar doğrultusunda hazırlanan videolar en etkili sunum araçlarındandır.

Bu sayede potansiyel müşterilerin firma hakkında yeterli ve doğru bilgiye en kısa sürede ulaşması hedeflenmektedir. Reel çekimler, grafik ve animasyonlarla müşterilere doğrudan ve duyular aracılığıyla hitap etmek en başarılı, en etkili tanıtım yöntemidir. Tanıtım filmi sahibi olmak bir kurum yada kuruluşun potansiyel müşterilere istenilen en açıklayıcı ve hızlı şekilde ulaşımını sağlar. Günümüz koşullarında müşteriler bir ürün yada hizmeti almak istediklerinde İnternet ya da basılı reklam materyallerinden firmalara ulaşabilirler. Zamanın çok değerli olması sebebiyle bu müşterilere yazılı metinlerin tamamını okutarak kendinizi anlatmak neredeyse imkansızdır. Ayrıca yazılı metinler ve resimlerden oluşan grafik tasarım ne kadar iyi olursa olsun hiç bir anlatım tarzı bir kaç dakikalık tanıtım filminin yerini tutamaz. İnsanlara kendinizi, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi çok akıcı ve anlaşılır, gerektiğinde animasyonlarla detaylandırılmış olarak bir film aracılığıyla tanıtmak doğru bir tercihtir.

Tanıtım filmleri, firmaların dijital ortamda müşterilere açılan pencereleridir. Bin kelimede anlatamadığınız şeyleri birkaç görselle anlatmak size ve müşterilerinize zaman kazandırır. Başarılı bir tanıtım filmi değişik dillerde hazırlanacak versiyonlarla uluslar arası firmalarla rekabet gücü kazanmanızı sağlayabilir.

Reklam animasyonu genel anlamda bir ürünü tanıtabilmek için kullanılır. yayınlama mecraları televizyon ve internet üzerindeki kanallardır. 21.yy da internet kullanımı o kadar fazladır ki, insanlar televizyon reklamlarından daha çok internet tabanlı video reklamları yaptırmak ve yayınlanmaktadır. Ben de sizlerin bu reklam ihtiyaçlarını en profesyonel şekilde üretiyor sizlerin markalarını olması gerektiği gibi hedef kitle analizi yaparak üretiyor ve yayınlıyorum.

 

İlgili Video
İlgili Eğitimler

Özel dersleri görüntülemek için tıklayın →