CLO 3D Enterprise Eğitimi Moda ve tekstil sektöründe kullanılan 3 boyutlu kıyafet tasarımı yazılımını kullanmayı içerir. CLO 3D’ye aktaracağınız kıyafet tasarımlarını dilediğiniz kadar yenileyebilir, düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Hayalinizdeki tasarımı sanal modeller üzerinde anında düzenleyerek, çok kısa zamanda tasarımlarınızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Hayal et, tasarla, üretime geç. Clo 3D ile her şey bu kadar kolay! Clo 3D eğitimi alın tasarımlarınızı sanal ortama aktarın, hayal gücünüzü özgürleştirin.

Moda tasarım sektöründe 2D moda tasarım yazılımları artık demode olmuş ve modanın “günceli, yeniyi ve yeniliği takip etme” anlayışının gerisinde kalmıştır. CLO 3D, moda dünyasında adeta bir devrim yaratmış ve tasarım sürecini 3D süreci ile bütünleştirip “Hayal et, tasarla, çek, uzat ve bırak” çalışma mantığına oturtmuştur.

Clo 3D, güçlü arayüzü sayesinde moda tasarımcılarının keyifle çalıştığı bir yazılımdır. Hazır giyim üreticisi firmaların kullandıkları 2D moda tasarım yazılımları, tasarımdan başlayarak kalıp çıkarmaya ve sonrasında üretime kadar geçen süreçte sınırlı özellikleri ve kullanılan yardımcı ek yazılımlar ile firmalara günümüz rekabet ortamında çok büyük zaman kaybı ve ek maliyetler oluşturmaktadır. CLO 3D, kıyafet tasarımlarının doğrudan 3 boyutlu sanal mankenler üzerinde yapılmasını sağlar. Bu sayede hazırlanan tasarımların gerçek dünyada nasıl görüneceği ve hareket edeceği büyük bir gerçekçilikle simule edilebilirsiniz. Siz tasarımı yaparken CLO 3D tarafından aynı ekranda otomatik olarak gerçek ölçülerle oluşturulan kalıplar, doğrudan üretilmeye hazırdır.

Geniş bir renk ve desen kütüphanesine sahip olan CLO 3D ile farklı ve yenilikçi tasarımlar oluşturmak oldukça keyifli ve kolay!

CLO 3D ile hayal ettiğiniz çantaları tasarlamak çok kolay! Tasarladığınız elbiselere uygun çantalar veya bunlardan tamamen bağımsız çok farklı çanta tasarımları, CLO 3D ile keyifli ve kolay bir şekilde yapılmakta. Geniş renk, desen ve fermuar seçeneği ile Clo 3D’yi çanta tasarımlarınızda da kullanabilirsiniz. CLO 3D ile hazırlanan çanta tasarımlarının gerçek dünyada nasıl görüneceği ve hareket edeceği büyük bir gerçekçilikle simule edilebilirsiniz. Gerçek ölçülerle oluşturulan kalıplar direkt olarak üretime geçirilebilir. Dünyaca ünlü farklı tasarımlara sahip çanta markaları, CLO 3D’yi tercih etmektedir.

Hazırlanan tasarımların CLO Show Player adı verilen sanal podyum ile anında sergilenmesi mümkündür. Moda tasarımcıları bu eğitimden sonra hazır karakterler arasından seçebilecekleri veya kendilerinin oluşturabileceği gerçeğe yakın sanal karakterlerle kendi defilelerini düzenleyebilirler. Markalarının amblemlerini veya kendi isimlerini ekleyebilecekleri, müzik ve ışıklarla zenginleştirebilecekleri bu videolar, gerçek bir defileden farksız olacaktır.

CLO Show Player yani Sanal Defile, Özellikle Moda Tasarım öğrencilerinin ders sunumlarında, okulu bitirdikten sonra iş başvurularında, freelance çalışan moda tasarımcılarının müşterilerine yaptıkları sunumlarında ve zaten çalışıyor olan moda tasarımcılarının patron veya müşterilerine sunumlarında büyük bir kolaylık ve etkileyici bir sunum imkanı sağlamaktadır. CLO 3D ile tasarlanan ürünlerin kataloglarını hazırlarken tek tek ürün fotoğraflarının çekilmesine, uzun sürelere ve maliyetlere katlanılmasına gerek yoktur. CLO 3D ile hazırlanan ürünlerin kataloglarının hazırlanması oldukça hızlı ve çok kolay.

Tasarım sürelerini ve maliyetlerini indiren, tasarım sürecini keyifli hale getiren, yeni ve farklı tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlayan CLO 3D, dünyaca tanınmış birçok moda akademisi ve hazır giyim firması tarafından tercih edilmektedir.

CLO 3D Enterprise Eğitimi ile birlikte deri, kumaş ve diğer materyaller ile hayal edeceğiniz her türlü aksesuarı Clo 3D ile hazırlayabilirsiniz. Bir şapka veya eldiven belki de bir arma… Hayal gücünüz ile sınırlı aksesuarları CLO 3D ile çok keyifli kolayca hazırlayabilir, simule edebilir ve üretime geçirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz tasarımları küçük detaylarla ve aksesuarlarla zenginleştirip modaya yön verebilirsiniz. Dünyaca ünlü moda tasarım okulları ve üniversiteler CLO 3D’yi müfredatlarına alıp eğitimlerini almaktadırlar.

İlgili Video
İlgili Eğitimler

Özel dersleri görüntülemek için tıklayın →