Çocukken büyüklerimizden korkutucu hikâyeler dinlemeye bayılırdık. Hikâye bittiğinde evde ışıklar kapalıyken gezmek kadar zor bir şey yoktu. Tuvalete bile koşarak giderdik. Karanlıkta kalmayı hiçbirimiz istemezdik…

Günümüzün medyaya doymuş kültüründe artık küçük işletmelerin de karanlıkta kalmasına gerek yok. Birazcık yaratıcılığa sahip olan bir işletme, sesini kolaca duyurabilir. Küçük şirketler, kısa bir tanıtım videosu hazırlayarak YouTube gibi video barındırma sitelerine veya kendi web sitelerine yükleyebilir. Böylece ziyaretçilere bilgilendirici bir şekilde reklâmını yapmış olur.

Ama böyle bir şeye gerek var mı? Firmanızın web sitesine kısa bir video eklemenin uzun vadede ne gibi bir faydası olabilir? Video tanıtımın gücünden faydalanmaya başladığınızda, çok daha fazlasını kazandığınızı göreceksiniz.

1.Kitlenizle iletişim kurun

Tüketicilerin sizinle ilk tanışma anı, artık ofisinizde veya iş yerinizde olmuyor. Siz güler yüzle, ikramlarla karşılamadan önce tüketiciler, İnternet’te sizi bulup karşılaştıkları sonuca göre hakkınızda kararlara varıyor. İnternet’te kendinizi iyi sunmayı başaramazsanız “Geri” düğmesine tıklanıp bir daha ziyaret edilmeyen firmalar arasında yerinizi alıyorsunuz.

2.Sunduğunuz değeri hızlı bir şekilde iletin

Ziyaretçiler, yazılarla dolu bir sayfaya girdiğinde başlıklara, büyük yazılara hızlıca bakıp geçiyor ve yeni bir şeyler aramaya devam ediyor. Ancak kısa bir videoyla karşılaştıklarında izleme oranları çok daha yüksek olduğu için mesajınızı karşı tarafa kolayca iletebiliyorsunuz.

3.Reklâmınızı bütçenize en uygun şekilde yapmış olun

Halka sesinizi duyurmanız, daha fazla iş yapmanız anlamına geliyor. Buna şüphe yok. Ancak televizyon gibi reklâm kanallarından sesinizi büyük kitlelere duyurabilmek, genellikle çok büyük maliyetlerle mümkün olabiliyor. Online tanıtım videoları ise çok daha ucuza mâl edilebiliyor. Ayrıca paylaşılarak yayılma ihtimalleri de çok daha yüksek. Bunun yanı sıra Google, artık videoları da arama sonuçlarında çıkarmaya başladığı için Google’da yükselmenizi de sağlıyor.

4.Şirketinize bir kişilik kazandırın

İnternet çağında videolar sayesinde şirketinizin kimlik kazanması da mümkün. Şirketinizi tanıtan kısa bir tanıtım videosu, potansiyel müşterilerinize kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve neden sizi seçmeleri gerektiğini anlatabilme fırsatını size sunuyor.

Yani kısacası şirketinizi karanlıkta tutmanıza gerek yok. Tanıtım videolarının gücünden faydalanın, sesinizi milyonlara duyurun.

İlgili Eğitimler

Özel dersleri görüntülemek için tıklayın →