Marvelous Designer, tüm dünyada oyun, iç mimari görselleştirme ve animasyon sektörlerinde büyük ilgi gören ve bu sektörlerin lider firmaları tarafından kullanılan yeni nesil bir yazılımdır. Marvelous Designer Eğitimi ile sizde bu sektörler de iş imkanı bulabilirsiniz.

Marvelous Designer yazılımı, üç boyutlu film karakterlerinin kıyafetlerinden, dünyanın önde gelen bilgisayar ve konsol oyunlarında kullanılan karakterlerin kıyafetlerine kadar birçok sektörde kullanılmaktadır. Yazılım, CGI dünyasında kullanılan kumaş ve deri ihtiva eden her türlü tasarım objesinde, bu alandaki büyük bir yelpazede gerçekçi tasarım yapmanıza olanak sağlar. Marvelous Designer ile 3D Max ve Maya başta olmak üzere benzer birçok 3B tasarım yazılımda üretmiş olduğunuz modellere kumaş ve deri ile hayat verebilirsiniz. Diğer 3B yazılımlar ile etkileşimi, çok yönlü uyumluluğu ve arayüzü sayesinde 3B formlar ve simülasyonlar ile ürettiklerinizi anında giydirerek 3B karakterlerinizi gerçeğe bir adım daha yaklaştırmanızı sağlar.

Eğer siz de; 3B tasarım alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Marvelous Designer Eğitimi kesinlikle almanız gereken ders olacaktır.

Marvelous Designer güçlü bir 3B tekstil tasarım programıdır. Marvelous Designer ile tekstil çizimlerinizi 3 boyutlu hale getirebilirsiniz. Yine farklı programlarda hazırladığınız desenlerinizi marvelous içerisindeki objelere giydirebilirsiniz. Eğer bir desinatör, stilist, modelist iseniz veya moda tasarım ile ilgileniyorsanız Marvelous Designer programını kullanarak tasarımlarınızı daha gerçekçi bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu eğitimi öncelikle tekstil tasarımcıları, modelistler, stilistler ve moda tasarımcıları almalıdır. Böylece tekstil çizimlerini programda sanal olarak oluşturabilirler. Bu eğitimi desinatörler almalıdır. Böylece desen çizimlerini 3 boyutlu kıyafetler üzerinde gösterebilirler. Bu eğitimi 3b program kullananlar almalıdır. Böylece 3b çizimleri için programda kumaş nesneler oluşturabilirler. Bu eğitimi hobi için de alabilirsiniz. Böylece elinizden çıkabilecek tasarımlarla kendinize sanal bir gardrop oluşturabilirsiniz.

Marvelous Designer ile model tasarımlarınızı oluşturacak parçalar çizme, oluşturulan parçaların dikiş işlemlerini gerçekleştirme, sahnedeki kumaşların renk, doku ve desen işlemlerini gerçekleştirme, dikilen parçaları modele giydirerek test etme, prova yapma, ürünün bitmiş halini görüp müşterilerinize sanal defileler oluşturma imkanı sunmaktadır.

Kumaşla ilgili tüm işlemlerinizi; program içerisinde bulunan gelişmiş araç ve komutların sağladığı kolaylıkla, diğer 3B programlardaki kumaş motorlarından daha esnek, hızlı ve daha başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Marvelous Designer, piyasada var olan karakter tasarımı ve 3B Modelleme yazılımlarının hepsiyle uyumlu çalışır. 3B Modelleme yazılımlarında oluşturduğunuz sanal karakterler, sanal ortamlar ve modellerin üzerine her türlü deri ve kumaşı, gerçeğe son derece yakın bir şekilde giydirebilirsiniz. Kullanacağınız metaryalleri hayal gücünüze göre şekillendirebilir ve ürünlerinizi gerçekten ayırt edilemeyecek bir şekilde sanal ortama aktarabilirsiniz.

İç mimarların yapmış olduğu modellemeler ve ortamlarda kullanılan görselleştirmedeki halı, perde, koltuk ve aksesuarlar gibi birçok objede kullanılan deri ve kumaşlar Marvelous Designer ile artık çok daha gerçekçi! Marvelous Designer ile yapmış olduğunuz işlerin resim olmadığına çevrenizdekileri inandırmakta zorlanacaksınız. Kısaca resim değil Marvelous Designer diyebilirsiniz.

Dünyaca ünlü firmalar, kataloglarında kullandıkları yatak, yorgan yastık gibi deri ve kumaş ihtiva eden görsellerin fotoğraflarını tek tek çekmekle uğraşmayıp Marvelous Designer ile kolayca hazırlamaktadır. Kataloglarda kullanılan ürün fotoğrafları genellikle gerçek zannedilmekte, ürünlerin sanal ortamda üretildiği anlaşılmamaktadır. Dünyanın en büyük mobilya prakende devleri, ürün kataloglarının tasarlanmasında Marvelous Designer’ı tercih etmektedir.

Karakterlerinizin de bir kişiliği var! Marvelous Designer’da tasarlayacağınız giysilerle karakterinizin kişiliğini kıyafetlerine yansıtabilirsiniz.

Dünyaca ünlü gerçeğe yakın 3B filmlerde kullanılan kıyafetler, ortamlardaki deri, kumaş kullanılan eşyalar ve aksesuarlar Marvelous Designer ile tasarlanmıştır.  Örnek olarak Hobbit ve TenTen filmleri, Assassins Creed ve Witcher isimli oyunlardaki kıyafetler ve ortamlardaki deri ve kumaş ihtiva eden tüm materyaller Marvelous Designer’da tasarlanmıştır.

Tasarladığınız her ürünü üretip müşterilerinize sunmanın ne kadar maliyetli ve yorucu olduğunun farkındayım! Marvelous Designer sayesinde tasarladığınız ürünü üretmeden önce en ince detayına, hatta kıvrımlarına kadar inceleyip sonrasında üretime karar verebilirsiniz.

Bu sektörlerde yaşanan en büyük zorluklar, yeni bir ürünü üretip teşhire koymak, resimlerini çekip katalog oluşturmak ve müşterilere sunmaktır. Tüm bu süreçlerin her bir yeni tasarım ürün için uygulanması çok maliyetli ve neredeyse imkansız olacağından bu maliyetlerden dolayı üretilemeyen birçok tasarım boşa gitmektedir. Ayrıca bu durum tasarımcıların hayal gücünün önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Bu sektörlerde çalışanlar, Marvelous Designer ile çok kısa bir sürede, kolayca tasarlayacakları ürünlerinin sayısız versiyonlarını ve renklerini, her yönü ile sanki üretilmiş gibi kataloğa aktarabilir, müşterilerine sunup onay ve sipariş aldıktan sonra üretime geçirebilirler. Böylece hem maliyet hem de zaman açısından kara geçeceklerdir.

İlgili Video
İlgili Eğitimler

Özel dersleri görüntülemek için tıklayın →